• Çalışma Saatleri Pzt - Cu : 09:00 - 18:30
  • Randevu ve Sorularınız İçin 0532 576 28 94

Triküspit Kapak Ameliyatı

Image

Triküspit Kapak Ameliyatı

Yıllar boyunca artmış risk nedeniyle tavsiye edilmeyen ve ertelenen, 3 kez pulmoner emboli sebebi ile kalp durması, çok sayıda hastane yatımı ve yoğun bakım tedavisi gereken 80 yaşındaki hastamız Sayın AA' a Mitral Kapak Değişimi ve Triküspid Kapak Tamiri ameliyatları uyguladık. Prof. Dr. Tarık Kızıltan Adana' da Triküspit Kapak Ameliyatları yapmaktadır.

Triküspid Kapak yetersizliği (TY) genellikle sol kalp yetersizliğine ikincildir, doktorlar arasında diğer kapak ameliyatları yapıldıktan sonra düzeleceği beklentisi hakimdir. TY önemli bir hasta grubunda devam ederek kendi başına sağ kalp yetersizliği sebebi olmaktadır. Hastamızın ameliyat sonrasında çekilmiş olan ofisimizi ziyaret fotoğrafını paylaşıyoruz. Triküspid Kapak Hastalıkları sıklıkla ihmal edilebilen ve maalesef karaciğer yetmezliğine sebebiyet verebilen klinik durumlardır.  İlerleyici bozulma ancak ameliyat ile kapağın tamir veya değiştirilmesi sonucunda giderilebilir.

Bu site, Kalp Damar Cerrahisi klinik uygulamaları ile ilgili genel bilgileri ve kendi tecrübelerimi yansıtmayı hedeflemektedir. Hastalarımızın kendileri için en doğru olanı ancak doktorları ile yüz yüze görüşerek elde edebilecekleri aşikardır. Dolayısıyla sağlığınızdan site içeriği sorumlu tutulamaz. Sitenin görsel gücünü artırmak amacıyla anasayfadaki sınırlı sayıda fotoğraf profesyonel galerilerden alınmıştır. Videolar ise tamamen kendi uyguladığım ameliyatlardan seçilmiş ve kısaltılarak sunuma uygun hale getirilmiştir.

Copyright @2023 Prof. Dr. Tarık Kızıltan. Devmensoft tarafından hazırlanmıştır.