• Çalışma Saatleri Pzt - Cu : 09:00 - 18:30
  • Randevu ve Sorularınız İçin 0532 576 28 94

Yatışsız Mini-Kesi İle Varis Tedavisi

  • Anasayfa
  • Yatışsız Mini-Kesi İle Varis Tedavisi
Image

Yatışsız Mini-Kesi İle Varis Tedavisi

Varis değişik tedavi biçimlerinin klinik uygulamada olduğu bir hastalıktır. Yatışsız mini-kesi modern varis tedavi yöntemleri arasındadır. Bu işlemde hastane yatışı olmaksızın minik kesiler kullanılarak varisler çıkartılır. Adana’ da mini-kesi ile varis tedavisi yapmaktayım. Prof. Dr. Tarık Kızıltan

Mini-kesi ile varis tedavisi uygun vakalarda köpük (skleroterapi), Lazer gibi diğer tedavi metodlarına oranla daha etkin, kozmetik olarak daha yüz güldürücüdür, sonrasında yara izi çok azdır veya hiç kalmaz. Bu yöntem ile varis tedavisini takiben büyük toplar damarın (VSM / GSV) çapı normale dönebilmekte ve venöz reflü (geri-akım) kaybolabilmektedir. Bu metod çapları 1 ve 3 mm arasında değişen retiküler varis varlığında da kullanılabilir. Retiküler varislere sıklıkla çok daha ince varisler (telenjiektazi) eşlik etmektedir. İşlemi takip eden haftalarda ince varisleri lazerle ve skleroterapi gibi ek yöntemler ile tedavi ediyoruz. Görüntüler son dönemde mini-kesi uyguladığım bir hastamıza aittir. Tabi ki varis tedavisi erken dönemindeyiz. Normal beklentimiz ödemin azalması, bazı kızarıklık bölgelerinin de iyileşmesi, minik kesilerin daha da solmasıdır. Varis tedavisinin diğer aşamalarına en erken birkaç hafta içinde geçilir.

Bu site, Kalp Damar Cerrahisi klinik uygulamaları ile ilgili genel bilgileri ve kendi tecrübelerimi yansıtmayı hedeflemektedir. Hastalarımızın kendileri için en doğru olanı ancak doktorları ile yüz yüze görüşerek elde edebilecekleri aşikardır. Dolayısıyla sağlığınızdan site içeriği sorumlu tutulamaz. Sitenin görsel gücünü artırmak amacıyla anasayfadaki sınırlı sayıda fotoğraf profesyonel galerilerden alınmıştır. Videolar ise tamamen kendi uyguladığım ameliyatlardan seçilmiş ve kısaltılarak sunuma uygun hale getirilmiştir.

Copyright @2023 Prof. Dr. Tarık Kızıltan. Devmensoft tarafından hazırlanmıştır.