• Çalışma Saatleri Pzt - Cu : 09:00 - 18:30
  • Randevu ve Sorularınız İçin 0532 576 28 94

Triküspit Kapak Tamiri

Image

Triküspit Kapak Tamiri

Kalp kapağı ameliyatlarında kullandığımız Transösofagial Ekokardiyografi (TEE), kapak hastalıklarının tanı ve takibinde eşsiz bir değere sahiptir.

Kapak tamiri sırasında yapılan TEE sayesinde ameliyatın kalp kapağı fonksiyonuna etkisi değerlendirilerek gereken düzeltmeler hemen yapılır.

Daha önceki paylaşıma konu olan ve Triküspit Kapak Tamiri uyguladığım hastamızın TEE görüntülerini paylaşıyorum. En üstte tamir öncesi yukarı yönlü kırmızı renkli Triküspit Yetersizliği akımı (kalbin kasılma dönemi), sol altta tamir sonrası triküspid kapak boyunca normal mavi renkli akım (gevşeme dönemi) görülüyor. Sağ altta ise tamir sonrasında kalbin kasılma dönemine ait artık yukarı yönlü triküspit yetersizliği akımının kaybolduğu görüntü paylaşılmıştır. Tamir ile Kapak yetersizliğine ait yukarı yönlü kırmızı akımın tamamen giderildiği rahatça görülebiliyor. Fotoğraf olarak sunulan bu paylaşımın video görüntüleri prof.drtarikkiziltan instagram hesabımda bulunabilir.

Bu site, Kalp Damar Cerrahisi klinik uygulamaları ile ilgili genel bilgileri ve kendi tecrübelerimi yansıtmayı hedeflemektedir. Hastalarımızın kendileri için en doğru olanı ancak doktorları ile yüz yüze görüşerek elde edebilecekleri aşikardır. Dolayısıyla sağlığınızdan site içeriği sorumlu tutulamaz. Sitenin görsel gücünü artırmak amacıyla anasayfadaki sınırlı sayıda fotoğraf profesyonel galerilerden alınmıştır. Videolar ise tamamen kendi uyguladığım ameliyatlardan seçilmiş ve kısaltılarak sunuma uygun hale getirilmiştir.

Copyright @2023 Prof. Dr. Tarık Kızıltan. Devmensoft tarafından hazırlanmıştır.