• Çalışma Saatleri Pzt - Cu : 09:00 - 18:30
  • Randevu ve Sorularınız İçin 0532 576 28 94

Yıllar Sonra Yeniden Kalp Ameliyatı

Image

Yıllar Sonra Yeniden Kalp Ameliyatı

Sayın HA' a 15 sene önce Aort Kapak Değişimi uygulamıştım. Hastamızda son dönemde şiddetli Mitral Kapak Yetersizliği ve Darlığı, ayrıca Triküspit kapak Yetersizliği gelişmesi üzerine yeniden ameliyat gerekti.

Ameliyatta kalbin iç kısmına girip Mitral Kapak halkasındaki ileri düzeydeki kireçli yapıları temizleyerek Mitral Kapak Değişimi ve Triküspit Kapak Tamiri uyguladım. Operasyon sonrasında ekokardiyografide kapak fonksiyonları tamamen normal bulundu. Bundan sonraki kontrollerde doktorlar hastamızın göğüs filminde Aort, Mitral ve Triküspit kapak metal yapılarının izlerini görebilirler. İlk muayenesinde çok iyi bulduğum hastamız kalp yetersizliğinden tamamen kurtuldu ve hızla iyileşti.

İkinci kalp ameliyatları ilk ameliyatlara oranla çok daha riskli girişimlerdir. Çünkü ilk operasyon sonrasında gelişen yapışıklıklar nedeniyle kalbe ulaşmak zordur. Kalp ve büyük damarlarda önemli yırtılma ve kanama tehlikesi içerirler.

Kendisine uzun ve sağlıklı yıllar diliyorum.

Bu site, Kalp Damar Cerrahisi klinik uygulamaları ile ilgili genel bilgileri ve kendi tecrübelerimi yansıtmayı hedeflemektedir. Hastalarımızın kendileri için en doğru olanı ancak doktorları ile yüz yüze görüşerek elde edebilecekleri aşikardır. Dolayısıyla sağlığınızdan site içeriği sorumlu tutulamaz. Sitenin görsel gücünü artırmak amacıyla anasayfadaki sınırlı sayıda fotoğraf profesyonel galerilerden alınmıştır. Videolar ise tamamen kendi uyguladığım ameliyatlardan seçilmiş ve kısaltılarak sunuma uygun hale getirilmiştir.

Copyright @2023 Prof. Dr. Tarık Kızıltan. Devmensoft tarafından hazırlanmıştır.